0

Ми в соцмережах
Палетні стелажі

Палетні стелажі - загальні відомості та сфера застосування

Палетні стелажі (Pallet Racks) - це складська стелажна конструкція, призначена для розміщення та зберігання вантажу на палетах (піддонах). Даний вид складських стелажів характеризується високими несучими навантаженнями і універсальністю використання практично в будь-яких складських приміщеннях.
Палетні стелажі використовують для багатоярусного зберігання вантажу, що дозволяє максимально використовувати корисну площу складського приміщення у висоту. Часто для оптимізації обробки вантажу стелажі для палет роблять комбінованими для можливості зберігання вантажу як на палетах, так і поштучного. Для цього в більшості випадків, на перші нижні яруси встановлюють додатково настил, що дозволяє зберігати ящики, короби, дрібні упаковки і обробляти вантаж вручну, а верхні яруси використовують для зберігання вантажу на палетах.
Сфера застосування палетних стелажів широка: виробничі приміщення, складські комплекси, логістичні центри, супермаркети "Cash&Carry" і "DIY", оптові бази. Широкі температурні режими експлуатації дозволяють з успіхом використовувати стелажі для палет в холодильних і морозильних камерах (в тому числі шокової заморозки).

Палетні стелажі - типи і різновиди

Палетні стелажі - це універсальний і великий клас стелажів, де за одиницю зберігання приймається палета (піддон). Виходячи з потреб Замовника, наше конструкторське бюро готове запропонувати кілька типів складських стелажів на базі палетних.
Стелажі для палет - основні типи

збільшити зображення Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK. Палетні стелажі - типи і різновиди

Фронтальні палетні стелажі (Rapid block)


Стелажі для палет з фронтальним завантаженням - є найпоширенішим типом палетного стелажа. Дана назва обумовлена методом завантаження палет на стелаж - весь вантаж розташовується в один ряд уздовж секції стелажа, вивантаження/завантаження здійснюється з фронтальної сторони. Дана система складського зберігання дозволяє забезпечити вільний доступ до будь-якого вантажу, що дозволяє зберігати широкий асортимент товарів, не тільки палети, але і дрібноштучні, різносортні або негабаритні, такі як бочки, ящики, короби, котушки з кабелем та ін
Можливість одночасного доступу до будь якої комірки стелажа дозволяє більш якісно контролювати складські запаси, особливо товари з обмеженим терміном придатності.
Конструкція фронтального палетного стелажа досить проста, однак дуже надійна і забезпечує високі навантаження. Головними елементами є рами й траверси (балки). Дана конструкція є збірно-розбірна і дозволяє в найкоротші терміни обладнати складське приміщення, при необхідності доповнити новими елементами, наростити, змінити відстані між ярусами.
Фронтальні палетні стелажі це вигідне рішення з розрахунку оптимальної ціни за палетомісце. Також вигідною перевагою є можливість використання практично будь складської техніки для навантаження/розвантаження вантажів.


За схемами установки фронтальний палетний стелаж може бути стандартним, вузькопрохідним або подвійного завантаження (подвійної глибини).
Стандартна схема установки передбачає монтаж стелажів з проходами для техніки між ними від 2,5 м., і залежить від технічних характеристик складського обладнання використовуваного на складі. Стандартна схема дозволяє використовувати широкий спектр складської техніки, таких як штабелери, річтраки, вилочні навантажувачі та ін. Однак такі міжстелажні відстані зменшують корисну площу складу.
Вузькопрохідна схема дозволяє монтувати стелажі з проходами до 2-х метрів. Однак для обслуговування вантажу в такому випадку потрібна спеціалізована техніка - вузькопрохідні штабелери. Вузькопрохідні палетні стелажі забезпечують більш високу ємність зберігання в порівнянні зі стандартною схемою, і збільшує корисну площу складу, особливо це актуально при високій вартості складських площ.


Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK, фото 1

Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK, фото 2

Палетний стелаж подвійного завантаження - має конфігурацію фронтального стелажа, однак палети з вантажем укладаються вже не в один ряд, а в два. Навантаження вивантаження здійснюється з фронтальної сторони за принципом LIFO «останній прибув - перший вибув», тобто перша палета встановлюється вглиб стелажа, друга ставиться ближче до проходу, для того щоб отримати доступ до першої палети, необхідно спершу зняти останню завантажену. Палетний стелаж з подвійним завантаженням забезпечує більш високу ємність зберігання і застосовується на складах з нешироким асортиментом продукції. Для обслуговування даного типу стелажа застосовується спеціалізована техніка з телескопічними вилами.


Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK, фото 1
збільшити зображення Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK. Палетні стелажі - типи і різновиди

В'їзні палетні стелажі (глибинні стелажі, drive-in, набивні стелажі)


Набивні палетні стелажі є ефективним рішенням для зберігання однотипного вантажу великого обсягу. Головною відмінністю даної конструкції є те, що відсутні міжстелажних проходи, що дозволяє максимально використовувати корисну площу складського приміщення, а для завантаження/розвантаження палет техніка заїжджає безпосередньо вглиб стелажа. Один робочий коридор стелажа може мати кілька ярусів зберігання.

Для обслуговування вантажу не потрібна спеціальна техніка, ширина коридору обумовлюється габаритними розмірами з вантажу що зберігається, цей фактор робить глибинні палетні стелажі популярним видом складського зберігання. Одна одиниця техніки може складувати вантаж в робочому коридорі у висоту і в глибину.
Обробка вантажу може здійснюватися двома принципами.
Перший, за принципом LIFO «останній прибув - перший вибув» іншими словами товар завантажується і вивантажується з одного боку, така система підійде на складах з великим обсягом товару тривалого зберігання.
Другий, за принципом, FIFO (First In, First Out) «перший прибув - перший вибув», тобто палета що завантажується першою вивантажується теж першою. При даній схемі з одного боку відбувається завантаження стелажа, з протилежного - вивантаження. Дана схема називається «наскрізна» (Drive-Through) і незамінна для складів з швидкопсувним товаром, або на складах, де є важливими терміни придатності у партій вантажу.


Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK, фото 1

Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK, фото 2

Додаткову більш повну інформацію по темі «Набивні стелажі» Ви можете дізнатися в розділі сайту «Стелажні системи» В'їзні стелажі.

збільшити зображення Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK. Палетні стелажі - типи і різновиди

Гравітаційні палетні стелажі (flow racks)


Гравітаційні палетні стелажі> - це стелажна система для зберігання і розподілу палетизованого вантажу. Також як і в набивних стелажах, гравітаційні стелажні системи не мають міжстелажних проходів, завантаження відбувається в глибину і в висоту стелажа. Однак складська техніка не заїжджає всередину стелажу, а подає вантаж з зони навантаження. Далі палета по похилому роликовому конвеєру під дією сили тяжіння рухається до зони вивантаження.
Обробка вантажу здійснюється за принципом FIFO (First In, First Out) «перший прибув - перший вибув», тобто палета завантажує перший вивантажується теж першою.
Гравітаційні палетні стелажі з успіхом використовуються в накопичувальних (буферних) складах, в зонах комплектації товарів, у складах-холодильниках, а також складах з швидкопсувним товаром, або на складах, де є важливими контроль термінів придатності у партій товару.

Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK. Палетні стелажі - типи і різновиди

Палетні стелажі Push Back


Палетні стелажі Push Back включають в себе кращі якості відразу трьох типів палетних стелажів, а саме фронтальних, в'їзних і гравітаційних. Дані палетні стелажі не мають міжстелажних проходів, завантаження відбувається в глибину і в висоту стелажа. На кожному рівні стелажного коридору встановлено кілька пар похилих направляючих (рейок) з пересувними роликовими касетами на кожну пару. Здійснюючи завантаження палети складська техніка встановлює піддон на верхню перший касету, під дією сили тяжіння вантаж переміщується вглиб стелажа, звільняючи при цьому другу вільну касету. Далі процедура повторюється, друга завантажена палета просувається в глибину стелажа слідом за першою, звільняючи при цьому третю вільну касету. Решта палети завантажуються в робочий коридор аналогічним способом.
Розвантаження проводиться в зворотному порядку, складська техніка знімає останній завантажений піддон, після цього передостанній завантажений піддон під дією сили тяжіння повертається на вихідну (завантажувальну) позицію. Тобто, таким чином діє принцип LIFO «останній прибув - перший вибув». Такий спосіб складування може застосовуватись на складах з великим обсягом товару тривалого зберігання, а також на складах з швидко змінний товаром в пік сезонів продажів.

Купити палетні стелажі, замовлення палетних стелажів - PRO-STOCK. Палетні стелажі - типи і різновиди

Мобільні палетні стелажі


Мобільні палетні стелажі - це стелажна система, сконструйована на базі стаціонарних фронтальних стелажів, проте встановлена на мобільні (пересувні) основи-бази. Головними елементами в стелажній конструкції є: рейкові направляючі, інтегровані в підлогу; пересувні (мобільні) основи - бази; фронтальний стелаж; модулі безпеки і управління та ін. За допомогою електродвигунів в мобільній базі перекатні стелажі приводяться в рух. Для отримання доступу до секції стелажа і до кожної комірки схову, потрібно перемістити один або кілька стелажних рядів (секцій) за допомогою системи управління, ручна праця необхідна тільки лише для того, щоб натиснути кнопку пульта керування.
Мобільні стелажі забезпечуються високотехнологічною системою безпеки на основі багатьох датчиків фотоелементів і інфрачервоних променів, забезпечуючи повну безпеку працівників складу, техніки, а також безпосередньо стелажного обладнання.
Перекатні стелажі забезпечують використання максимального об'єму складу, дозволяють зберігати і оперувати великим асортиментом вантажу. При високій вартості оренди, особливо в холодильних і морозильних камерах (в тому числі глибокої заморозки), мобільні палетні стелажі є дуже вигідним рішенням.
Додаткову більш повну інформацію по темі «Мобільні стелажі» Ви можете дізнатися в розділі сайту «Стелажні системи» Мобільні стелажі.

Палетні стелажі - ціна

Ціна на палетні стелажі не може бути фіксованою, тому як на калькуляцію впливають такі фактори, як розмір Вашого складського приміщення, матеріал підлоги, вид вантажу, його маса і габарити, вид використовуваної складської техніки та інше. Тому для того щоб визначити ціну зверніться до наших фахівців, які в найкоротші терміни запропонують кращу конфігурацію палетних стелажів виходячи з Ваших потреб, проконсультують про терміни виробництва, доставки та монтажу.

Палетні стелажі - чому в «ПРО-СТОК»

Стелажі для палет від «ПРО-СТОК» в різних конфігураціях дозволяють обладнати будь складські комплекси від малих до великих логістичних центрів в незалежності від типу складованих вантажів.
Співпраця з нашою компанією має незаперечні переваги. Палетні стелажі від «ПРО-СТОК» мають широкий асортимент, за допомогою яких можна спроектувати складський стелаж який повністю задовольняє специфіці вантажу і персональним запитам Замовника.
Ми пропонуємо повний спектр послуг по оснащенню складу: від проектування і розробки нашим конструкторським відділом до монтажу стелажної системи та здачі Замовнику. Наші фахівці завжди готові проконсультувати і допомогти у виборі оптимального варіанту оснащення Вашого складу.

▲  вгору