0
Ми в соцмережах
Рокла: чому популярна?

Рокла в Києві і по всій Україні

збільшити зображення Гідравлічний візок рокла в Києві.

Рокла (це неофіційна «народна» назва ручного гідравлічного візка) - спецобладнання для складу, призначене для транспортування вантажів. Обладнана спеціальними піддонами вилами, ця техніка здатна піднімати вантажі, розміщені на піддонах.

Застосування

Подібна техніка компактна і відповідно маневрена, нехитра в експлуатації, тому популярність її не падає. Основне завдання її - транспортування вантажу на невелику відстань. Обладнана спеціальними вилами, що здійснюють захоплення піддону з вантажем, та гідравлічним домкратом, що піднімає вантаж для більш легкого і комфортного переміщення. Висота підйому в середньому становить близько 20 см.

Чому популярна?

Дана техніка не втрачає своєї популярності на протязі декількох десятків років, тому що:

  • надійна: виготовлена з міцної сталі, витримує високі навантаження;
  • рідко ламається, в ремонті не витратна;
  • довговічна і вимагає мінімального техобслуговування (зазвичай це заміна коліс або роликів, доливання масла в гідровузол);
  • недорога і функціональна.

Як працює?

Робота даного обладнання заснована на фізичному законі Паскаля. Зокрема гласить, що тиск який чиниться на рідину передається в будь-яку точку тієї ж рідини однаково в усіх напрямках. Тобто на маленький поршень надаєте невеликий тиск - на виході отримуєте більшу силу великого поршня. Плюс сила натискання від важеля - і отримуємо гідравлічний чудо-пристрій, здатний транспортувати до трьох тонн вантажів.

Як вибирати?

Вибираючи даний пристрій, перш за все необхідно звертати увагу на гідровузол, від якого залежить його робота і термін служби, на ролики (бувають подвійні, одинарні, різні за матеріалом виготовлення - поліуретан, гума, поліамід. Які ролики вибрати, залежить від якості покриття підлоги складу ).
З технічних параметрів важливі:

  • вантажопідйомність (від цього залежить, яку вагу вантажу можливо буде транспортувати; у даного пристрою вона може бути 500-3000 кг);
  • довжина вил (можуть бути 800 мм, 1150 мм, 2000 мм і інші).

Моделі цієї техніки можуть бути самими різними - з вагами, оснащені гальмами, з підвищеною вантажопідйомністю, з підйомом вил і т.д.

▲  вгору