Ми в соцмережах
|
Стелажі для складу металеві
|
|
Складський стелаж - необхідність застосування
Незалежно від того, чи є Ваша компанія виробником, посередником, дистриб'ютором або продавцем в роздрібній торгівлі, вміння управляти складськими запасами компанії і правильна логістика поставок в кінцевому підсумку визначає, наскільки швидко ви доставляєте продукцію Вашому покупцеві, як наслідок - ефективність ведення бізнесу та отримання прибутку .
Для успіху Вашого бізнесу економічно необхідно застосовувати методи для організації оптимальної швидкості вантажообігу, зменшення втрат пов'язаних з старінням (псуванням) і пошкодження товарних запасів, шляхом прийняття ефективних методів управління складом. Успіх роботи складського комплексу багато в чому залежить від використовуваної стелажної системи. Системи зберігання, в умовах високої орендної вартості складських приміщень, є не просто доповненням, а необхідністю в забезпеченні необхідного вантажообігу при оптимальних витратах на здійснення всього процесу. Тобто при правильному виборі конструкції, стелажі забезпечать високу швидкість обробки вантажу при зберіганні максимальної кількості (обсягу) продукції.
Складський стелаж - критерії вибору
Для правильного вибору стелажної системи Замовник, в першу чергу, повинен розуміти які головні вимоги повинні виконуватися в роботі складу. Щоб вибрати необхідну конструкцію, слід врахувати всі чинники, а саме: специфіка вантажу, тип використовуваної тари, вага вантажу і його габарити, однорідність та термін зберігання продукції, тип використовуваного приміщення і його параметри; умови навколишнього середовища, наявність складської техніки і можливість придбання додаткової.
Що б вибрати ефективні складські стелажі, необхідно розуміти який вантаж буде зберігатися, і який тип тари буде застосовуватися, наприклад:
- Вантаж, що зберігається на палетах;
- Штучних вантаж, (короба, ящики, контейнери, пакети та мішки, а також великий обсяг документів);
- Довгомірні вироби (дошки, профілю, труби, швелера).
- Комбінований, тобто поєднує різні види тари (наприклад, вантаж, що зберігається і на палетах і зберігається штучно).
При проектуванні систем зберігання необхідно проаналізувати умови складського приміщення, необхідно врахувати площу, висоту стель, температурні умови, внутрішню конфігурацію складу (несучі колони, різні перегородки, пожежні щитки, вентиляційні шахти, прорізи воріт, додаткові системи енергопостачання), покриття підлоги та інше. Тільки при врахуванні всіх цих факторів можлива розробка ефективної складської системи для Вашого бізнесу.
Техніка для обробки вантажу враховується вже на етапі проектування складських систем зберігання, тому кожна одиниця вантажопідйомного обладнання володіє своїми характеристиками, що дозволяють обробляти той чи інший вид систем зберігання.
На сьогоднішній день можна виділити основні групи систем зберігання:
1) Палетні
2) Поличкові
3) Консольні
4) Складський мезонін
На базі даних груп можуть проектуватися комбіновані системи, що поєднують в собі якості видів.
Палетні стелажі
Палетні стелажі - це ємна група, що містить кілька типів конструкцій, що володіють своїми особливостями і сферами застосування. Однак у всіх палетних конструкцій є одна загальна особливість - за одиницю зберігання, приймається палета (піддон).
На базі палетних систем зберігання проектуються:
- Фронтальні палетні стелажі (Rapid block);
- В'їзні палетні стелажі (глибинні, drive-in, набивні);
- Мобільні палетні стелажі (Mobile pallet racking, pallet racks on mobile bases, пересувні, розсувні, перекатні, палетні системи зберігання на мобільних основах).
Фронтальний палетний стелаж (Rapid block) - є найбільш поширеними. Навантаження-вивантаження здійснюється з фронтальної сторони, що дозволяє мати вільний доступ до будь-якої комірки вантажу. Даний складський стелаж доцільно застосовувати при широкому асортименті товарів і необхідності контролю складських запасів, особливо при обмеженому терміні придатності. Складські системи для зберігання палет мають кілька схем установки: стандартну, вузькопрохідну та подвійного завантаження (подвійної глибини, double deep).
В'їзний палетний стелаж (глибинний, drive-in, набивний) - це ефективна система, що застосовується при зберіганні однотипного вантажу великого обсягу. При використанні даного типу системи - максимально експлуатується корисний простір складського приміщення, за рахунок відсутності міжстелажних коридорів, навантаження / вивантаження здійснюється шляхом в'їзду вантажної техніки в коридор системи зберігання. Один робочий коридор має кілька ярусів зберігання. Завантаження та вивантаження може відбуватися за принципом LIFO «останній прибув - перший вибув», а також при створенні зони вивантаження - за принципом, FIFO (First In, First Out) «перший прибув - перший вибув». В'їзні системи прості в обробці, немає необхідності в покупці спеціальної техніки, підійде звичайний штабелер або навантажувач.
Мобільні стелажі (пересувні, перекатні) - складська система, спроектована на базі фронтальних палетних стелажів, встановлена на мобільні (пересувні) основи. Дані системи зберігання є найбільш компактними, тому що кількість міжстелажних проходів зменшується до одного, доступ при цьому можливий до будь-якої комірки вантажу. Дані пересувні системи зберігання застосовуються при великому асортименті товарів, незамінні на складах з високою вартістю оренди, особливо для морозильних і холодильних камер.
Поличкові стелажі
Поличкові стелажі - універсальна конструкція, призначена для зберігання штучних вантажів - коробів, ящиків, контейнерів, сипких товарів в пакетах і мішках, а також великих обсягів документів. Застосовуються на складах з невеликим обсягом вантажообігу і переважно з ручною обробкою.
Поличкові системи зберігання можуть бути спроектовані на мобільних (пересувних) основах, що є вигідним рішенням для зберігання великих обсягів документів у великих архівах і книгосховищах.
Консольні стелажі
Консольні стелажіі - застосовуються у всіх галузях, де є необхідність зберігання довгомірних вантажів. Це можуть бути будівельні, виробничі та торгові приміщення, лісозаготівельні склади та інше. Ці системи володіють широким вибором можливих навантажень на консоль дозволяють проектувати складьські системи під зберігання довгомірних виробів вагою від 200 кг до 15 тонн на рівень.
Консольні системи зберігання можуть бути спроектовані на мобільних (пересувних) основах, що дозволить збільшити місткість складу практично вдвічі, або зменшити використовувану площу вдвічі при збереженні обсягів зберігання.
Складський мезонін
Складський мезонін - це незалежна багатоповерхова конструкція, спроектована всередині складського приміщення, що дозволяє в кілька рівнів розміщувати вантажі, переміщатися складського персоналу, і засобам вантажної техніки. Найчастіше застосування даної складської системи обумовлено необхідністю розміщення великого обсягу багатономенклатурного вантажу на малій площі, але з великою висотою стель в одноповерховому складському комплексі. Мезонінні системи зберігання, в залежності від потреб Замовника, можуть проектуватися на базі палетних, поличкових або на колонах.
Нагадуємо, що на базі основних видів систем зберігання, проектуються комбіновані стелажі, що поєднують в собі якості різних систем. Прикладом можуть служити палетно-поличкові стелажі, що отримали назву «Cash&Carry», де верхні яруси використовується для зберігання запасів на палетах, а нижні - для викладки штучного товару на демонстрацію покупцям. У будь-якому випадку для розробки проекту комбінованих систем зберігання, необхідно проаналізувати специфіку діяльності Замовника.
Етапи розробки та реалізації проекту стелажних конструкцій
Різновидів систем зберігання існує велика кількість, тому з'ясувати, що необхідно саме Вам, краще за допомогою професіоналів нашої компанії.
Для початку роботи над проектом, наші інженери повинні отримати від Замовника технічне завдання з докладною схемою складського приміщення. Якщо такої схеми немає, то наші фахівці можуть безкоштовно здійснити виміри приміщення. Далі, наше конструкторське бюро, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, проектують ефективну систему зберігання з урахуванням всіх особливостей складського приміщення, характеру вантажу, та індивідуальних бізнес-процесів, що діють на підприємстві замовника.
Наступний етап - це монтаж стелажів. На даному етапі, наша компанія залучає власну бригаду кваліфікованих монтажників, з багаторічним досвідом і необхідним технічним устаткуванням і екіпіровкою. Будьте впевнені, що системи зберігання будуть змонтовані в максимально швидкі терміни, з урахуванням усіх норм і стандартів, готова система зберігання буде надійна, довговічна і відповідати заявленим характеристикам. Також наша компанія готова організувати для Вас переїзд на інший склад, наші фахівці в найкоротші терміни здійснять демонтаж стелажів в старому складському приміщенні, і монтаж на новому. Будьте впевнені, що переїзд для Вас стане комфортним процесом, а не жахіттям.
Якщо ж Ви володієте необхідним обладнанням та персоналом, наша компанія готова надати послугу «Шеф-монтаж». Бригадир від нашої компанії проведе необхідне навчання та інструктаж Вашого персоналу, після чого монтаж придбаних систем зберігання співробітники Замовника можуть здійснити самотужки.
На всі системи зберігання від компанії «ПРО-СТОК» поширюється гарантія, за умови здійснення монтажу спеціалізованою бригадою від нашої компанії.
Якщо Ви хочете купити стелажі від «ПРО-СТОК» - будьте впевнені це те, що Вам потрібно. Довірте оснащення Вашого складу професіоналам.
Поділіться цією сторінкою в соціальній мережі
|
|
|
|
|
|
|