0
Ми в соцмережах
Види паллетних стелажів

Види паллетних стелажів

Стелажі для паллетного зберігання: загальні відомості

Палетні стелажі (палетні стелажі) - це металеві конструкції, які використовуються для компактного складування та зберігання різноманітної продукції, товарів і вантажів на піддонах (палетах). Дане обладнання стане незамінним помічником на будь-якому складі, оскільки воно дозволяє значно заощадити корисну площу приміщення за рахунок максимально компактного розміщення вантажів (багатоярусне зберігання). Палетні стелажі для складу мають надійну конструкцію і здатні витримувати високі навантаження.
За допомогою палетних стелажів з комбінованою конструкцією можна оптимізувати обробку вантажів, які зберігаються. Це означає, що на нижніх ярусах конструкції буде додатково розміщено настил, на якому зможуть розташовуватися коробки, ящики і дрібні упаковки з товаром, а на верхніх ярусах будуть складуватися вантажі на палетах. Таким чином, стелажна система буде використовуватися не тільки для розміщення продукції на піддонах, але і для зберігання штучного товару.

Стелажі складські палетні: сфера використання

Область застосування цього стелажного обладнання досить широка, найчастіше стелажі металеві палетні зустрічаються:
- на невеликих складах і у великих складських комплексах;
- на оптових базах;
- на торговельних підприємствах (магазини і супермаркети «Cash & Carry» і «DIY»);
- на промислових приміщеннях.
Одним з основних переваг паллетного стелажа є відсутність чутливості до температурних режимів. Це означає, що стелажі складські палетні можуть використовуватися для зберігання продукції навіть в холодильних і морозильних камерах.

Палетні стелажі металеві збірні: класифікація

Стелажі для палет - це універсальний клас складського стелажного обладнання, який знаходить все більшу популярність серед сучасних металевих стелажів. В залежності від побажань Клієнта, конструкторське бюро нашої компанії пропонує різні типи стелажних систем, виготовлених на базі палетних стелажів.
Металеві стелажі для піддонів бувають наступних різновидів:
1. Фронтальні палетні стелажі (Rapid block).
2. В'їзні палетні стелажі (набивні стелажі, глибинні стелажі або drive-in).
3. Гравітаційні стелажі для зберігання палет (flow racks).
4. Палетні стелажі Push Back.
5. Мобільні палетні стелажі (вони ж: пересувні стелажі, палетні стелажі на мобільних платформах).
Розглянемо докладніше особливості кожного з типів.

Палетні фронтальні стелажі

Складські стелажі під палети з фронтальним завантаженням набули найбільшого поширення на сучасному ринку стелажного обладнання. Дане обладнання отримало свою назву завдяки методу завантаження піддонів на стелаж - вантажі на палетах розміщуються в один ряд уздовж секції стелажа, а вантажно-розвантажувальні роботи проводяться з фронтальної сторони конструкції.
Фронтальні стелажі для складу допомагають організувати вільний доступ до вантажів які зберігаються, що дозволяє утримувати широкий асортимент продукції на території складського приміщення. Товари на подібних стелажах можуть зберігатися в палетах, коробках, ящиках і бочках. Фронтальні стелажі металеві також використовуються для складування дрібно штучних товарів, негабаритних вантажів і котушок з кабелем.
Стелажі фронтальні складські відкривають одночасний доступ до всіх коміркам металевої конструкції і допомагають забезпечити якісний контроль складських запасів. Ця перевага особливо актуальна для складів, в яких зберігається продукція з обмеженим терміном придатності.
Конструкція паллетного фронтального стелажа відрізняється простотою і надійністю, за рахунок чого дане обладнання здатне витримувати значні навантаження. Фронтальний стелаж являє собою збірно-розбірну металеву конструкцію, основними елементами якої є рами і балки (траверси).
Стелажі для піддонів фронтальні можуть модифікуватися, в залежності від потреб Замовника: конструкція може нарощуватися і доповнюватися новими деталями, відстань між ярусами також можна змінити.
Фронтальні стелажі стануть вигідним рішенням для Вашого бізнесу, оскільки Ви зможете заощадити на оренді великого складського приміщення за рахунок відношення займаної площі до одиниці продукції, що зберігається (палети з вантажем). Звертаємо Вашу увагу, що фронтальні палетні стелажі можуть обслуговуватися за допомогою будь вантажної техніки.
Залежно від схеми монтажу, фронтальний палетний стелаж ділиться на три типи:
- Стандартний;
Ширина міжстелажних проходів, по яким буде переміщатися складська техніка, безпосередньо залежить від типу використовуваного складського обладнання і складає від 2,5 м при стандартній схемі установки. При такій схемі монтажу стелажній системи можуть використовуватися різноманітні види складської техніки, такий як ричтраки, штабелери, вилочні навантажувачі та ін.
- Вузькопрохідні;
Ширина проходів між стелажними конструкціями при вузькопрохідній схемі монтажу може досягати 2-х метрів. В даному випадку, робота з вантажами здійснюється за допомогою вузькопрохідних штабелерів. За рахунок вузькопрохідної схеми установки значно підвищується компактність зберігання продукції і збільшується робоча площа складського приміщення. Ця обставина дозволяє заощадити кошти на оренду приміщення.
- Подвійний глибини (подвійний завантаження).
Стелажі для піддонів з подвійним завантаженням - це фронтальні стелажі, на яких палети з вантажем укладаються в два ряди. Робота зі стелажною системою подвійного завантаження здійснюється за принципом LIFO («Last In, First Out», «останнім прийшов - першим пішов»): перша палета з товаром встановлюється вглиб стелажа і при розвантаженні вибуває останньої, а остання завантажена палета, відповідно, вибуває першою.
Палетні стелажі цього типу мають високу ємність зберігання і підходять для складів, на яких зберігається невеликий асортимент товарів. Обслуговується такий стелаж за допомогою спеціалізованої складської техніки, що має телескопічними вилами.

Стелажі глибинні набивні

Набивні палетні стелажі - це найбільш вигідне рішення для зберігання великих обсягів однотипних вантажів. Стелажі глибинні набивні забезпечують використання максимальної кількості робочої площі складу за рахунок того, що при їх установці відсутні проходи між стелажами. При вантажно-розвантажувальних роботах складська техніка заїжджає вглиб металевої конструкції, через що дані стелажі і називають в'їзними. Робочий коридор такого в'їзного стелажа може складатися з декількох рівнів (ярусів) зберігання.
Глибинні палетні стелажі знайшли широку популярність за рахунок того, що вони не потребують покупки спеціальної складської техніки для роботи з вантажами. Ширина коридору між стелажними системами безпосередньо залежить від габаритів збережених товарів.
При використанні глибинних стелажів вантажі можуть оброблятися за двома складським принципам: LIFО і FIFO. Перший принцип ідеально підходить для складських приміщень, в яких зберігаються однотипні вантажі з тривалим терміном зберігання. Завантаження і вивантаження продукції за принципом LIFO здійснюється з одного боку. Принцип FIFO (First In, First Out, «першим прийшов - першим пішов») передбачає, що перший завантажується піддон вивантажуватиметься також першим. Таким чином, завантаження стелажа проводиться з одного боку, а вивантаження - з протилежного. Дана схема отримала назву «наскрізний» (Drive-Through). Принцип FIFO більше підходить для складів, на яких зберігаються швидкопсувні товари або продукція з коротким терміном зберігання.
Більш докладний опис набивних глибинних стелажів Ви можете знайти на нашому сайті в розділі В’їзні стелажі.

Гравітаційні стелажі для піддонів

Гравітаційні стелажі - це складські стелажні системи зберігання, призначені для складування вантажів на палетах. Подібно глибинним стелажам, гравітаційні стелажні системи не мають проходів між конструкціями. Завантаження/розвантаження здійснюється в глибину і в висоту стелажа - товар подається в зону навантаження за допомогою складської техніки. Після цього піддон з вантажем під дією сили тяжіння переміщається по роликовому конвеєрі до зони вивантаження.
Обробка продукції проводиться за принципом FIFO, про який ми згадували вище. Стелажі гравітаційні набивні є популярним обладнанням в зонах комплектації товарів, на накопичувальних складах і в будь-яких інших складських приміщеннях, де визначальним фактором є термін придатності продукції, що зберігається.

Стелажі для палет Push Back

Стелажі складські металеві Push Back - це обладнання, яке володіє кращими якостями відразу трьох типів палетних стелажних систем (фронтальних, гравітаційних і набивних).
Міжстелажні проходи стелажів Push Back відсутні, завантаження товарів здійснюється у висоту і вглиб стелажній конструкції. Кожен рівень стелажного коридору обладнується кількома парами рейок (похилими направляючими). Кожна пара таких напрявляючих, у свою чергу, оснащується пересувними роликовими касетами.
У процесі завантаження піддона складська техніка встановлює палету на першу верхню касету, після чого товар під впливом сили тяжіння переміщається вглиб стелажній конструкції, звільняючи при цьому другу касету. Процедура повторюється до тих пір, поки таким способом не буде завантажений весь робочий коридор.
Розвантаження здійснюється в зворотному порядку: за допомогою складської техніки забирається остання завантажена палета, після чого передостанній піддон під впливом сили тяжіння повертається на завантажувальну (вихідну) позицію. Таким чином, ми можемо спостерігати принцип LIFO в роботі. Описаний спосіб складування продукції актуальний для підприємств з великим вантажопотоком.

Мобільні розсувні стелажі, пересувні стелажі (Mobile pallet racking, pallet racks on mobile bases)

Мобільні стелажі пересувні - це металоконструкції, виготовлені на основі фронтальних стелажів і оснащені пересувною (мобільною) основою з електричним двигуном, за допомогою якої переміщається конструкція стелажа.
Основні деталі мобільного стелажа: рейкові направляючі, вмонтовані в підлогу; стелаж фронтальний; мобільні підстави; модулі управління і безпеки та ін.
Щоб отримати доступ до осередку зберігання або до секції стелажній системи, необхідно пересунути один або кілька рядів стелажа, натиснувши кнопку на пульті управління. Для того щоб уникнути аварійних ситуацій на складі, мобільний стелаж обладнується сучасної високотехнологічної системою безпеки, яка включає в себе датчики фотоелементів і інфрачервоних променів.
Пересувні стелажі використовуються для компактного складування великих обсягів продукції на складах з великим асортиментом товару. Мобільні палетні стелажі можуть використовуватися в морозильних і холодильних камерах, допомагаючи при цьому заощадити кошти на оренду приміщення.
Більш докладний опис мобільних стелажів для палет ви можете знайти в розділі сайту Мобільні стелажі.

Переваги покупки стелажного обладнання в «ПРО-СТОК»

Компанія «ПРО-СТОК» пропонує купити металеві складські стелажі в різних конфігураціях. За допомогою нашого стелажного обладнання Ви зможете обладнати не тільки малі складські приміщення, а й великі логістичні центри, які містять різні типи вантажів, які зберігаються.
Розглянемо основні переваги, які надає співпраця з нашою компанією:
- широкий асортимент палетних стелажів;
- можливість проектування складського стелажа відповідно до вимог Замовника;
- можливість модифікацій конструкції стелажа під певний тип продукції, що зберігається.
Наші фахівці виконують повний спектр послуг з обладнання складського приміщення: конструкторський відділ нашої компанії здійснює проектування і розробку стелажній системи, після чого ми виконуємо монтаж стелажа на об'єкті Замовника.

Палетні стелажі ціна

Палетні стелажі купити за вигідною ціною Ви можете в компанії «ПРО-СТОК». Вартість стелажного обладнання не є фіксованою і може варіюватися. Продаж палетних стелажів здійснюється залежно від безлічі факторів, таких як особливості Вашого складського приміщення (розміри складу, підлогове покриття), характеристики вантажу (тип, маса, габарити), а також тип вантажної техніки, що використовується на складі.
Щоб дізнатися ціну необхідної стелажної конструкції і вартість монтажу палетних стелажів, зв'яжіться з нашими фахівцями. Менеджери компанії «ПРО-СТОК» нададуть Вам детальну інформацію про терміни виробництва, постачання і монтажу, а також допоможуть з вибором стелажної системи.

▲  вгору