0
Ми в соцмережах
Колеса для візків параметри вибору

Колеса для візків параметри вибору

Важливо! Перш ніж обрати промислові колеса або ролики, ознайомтеся з правилами експлуатації.
Існує ряд основних чинників, які необхідно врахувати при виборі коліс і роликів. Їх ретельне вивчення допоможе забезпечити виконання всіх технічних характеристик, заявлених виробником, а також гарантувати відповідність купленого товару вимогам Замовника.

Ролики і колеса для візків: різновиди

Залежно від сфери використання, колеса і ролики поділяють на такі групи:
• для побутового (особистого) застосування (колеса для домашніх меблів : ліжок, тумбочок та ін, колеса для ручних і садових візків, колеса для тачок);
• для використання на підприємствах та в громадських місцях (колеса, якими оснащуються візки магазинів і супермаркетів - візки для покупців, колеса для медичного обладнання та лікарняних ліжок, колеса для ресторанного або готельного обладнання, а також для клінінгових послуг та ін.);
• для використання на промислових об'єктах (колеса для різних галузей промисловості - харчова, хімічна, легка, деревообробна, колеса, якими оснащується лабораторне та будівельне обладнання);
• для складського підйомно-транспортного устаткування (колеса для складських вантажопідйомних пристроїв, гідравлічних візків, які також називають рокли, та ін.);
• колеса і ролики спеціального призначення (для роботи з особливо важкими вантажами - навантаження - до 7 т на одне колесо, жаростійкі колеса для роботи в промислових печах, колеса, призначені для роботи в умовах низького температурного режиму та ін.).
Залежно від вантажопідйомної здібності, колеса і ролики поділяються на:
• легкі (на одне колесо доводиться навантаження до 200 кг);
• середні (до 400 кг навантаження на одне колесо);
• великовантажні (навантаження на одне колесо не перевищує 1100 кг);
• з максимально високою вантажопідйомністю (навантаження на колесо може досягати 7000 кг).
Щоб визначити необхідну вантажопідйомну здатність колеса, слід розділити масу переміщуваного вантажу (враховуючи при цьому вагу транспортувальної техніки) на кількість коліс за вирахуванням одного або двох. При розрахунку використовуєте на одне-два колеса менше для страховки. Це пояснюється тим, що одне або два колеса можуть втратити зчеплення з підлогою при здійсненні маневрів або через рух по нерівному покриттю.
Матеріал, з якого виготовляються шини коліс і роликів, визначається типом покриття підлоги:
• для кахельного і плиткового покриття найбільш придатними є колеса з поліуретану і гуми (термопластичної або стандартної);
• для переміщення по асфальту підходять колеса з гуми (стандартної або термопластичної), пневматичні колеса або поліамід;
• для бетонного або цементно-смоляного покриття добре підходить поліамід, поліуретан і гума;
• для ґрунту використовується пневматика, а також термопластична або стандартна гума;
• для промислових наливних підлог підходить гума, поліамід і поліуретан;
• для ґратчастого настилу використовується гума, поліамід або пневматика.
Колеса і ролики, залежно від температурного режиму, поділяються на такі типи:
• для роботи в приміщенні (від 0 оС до 40 оС +);
• для роботи в приміщенні і на вулиці (від -20 оС до + 80 оС);
• жароміцні і термостійкі колеса, які застосовуються в промислових печах і морозильних камерах (від 50 оС до + 400 оС).

Особливості конструкції колеса

Одним з основних елементів колеса є підшипник, який відповідає за ходові якості. Від типу підшипника може залежати легкість експлуатації обладнання, оснащеного колесами. Виділяють наступні найбільш популярні види:
• кулькові підшипники (найбільш довговічний тип підшипників, що володіє високою вантажопідйомної здатністю і використовується при інтенсивних умовах експлуатації);
• роликові підшипники (сприяють низькому зносу колеса, володіють високою вантажопідйомністю і практично не потребують обслуговування);
• підшипники ковзання (застосовуються для малих навантажень, при невеликій швидкості і нечастому пересуванні обладнання).
Залежно від типу кріплення, ролики та колеса можуть оснащуватися кронштейном або використовуватися без нього.
Колесами з кронштейном комплектуються наступні типи обладнання: сміттєві баки і контейнери, будівельне обладнання (тачки, вишки, бетономішалки та ін.), обладнання для автосервісів і СТО (верстати, металеві меблі, тумби), обладнання харчової промисловості, складські стелажі і візки, медичне та лабораторне обладнання.
Колеса з кронштейном діляться на два таких типи:
• поворотні (сприяють хорошій маневреності складського транспортувального кошти за рахунок обертання колеса навколо своєї осі; можуть обладнуватися гальмом і забезпечують надійну систему безпеки);
• неповоротні (забезпечують чіткий напрямок переміщення за рахунок жорсткої фіксації колеса).
Колесо промислове без кронштейна підходить для гідравлічних і двоколісних візків. Подібні колеса також використовуються у візках, колесо яких надівається на вісь.

Як вибрати колеса і ролики для візків?

Для того щоб правильно вибрати колеса для промислового обладнання, необхідно врахувати такі основні фактори:
• тип покриття підлоги, по якому буде переміщатися візок;
• майбутня сфера використання візка (наприклад, харчова або медична промисловість);
• умови навколишнього середовища;
• максимально допустима вантажопідйомність обладнання;
• рекомендації, заявлені виробником.
Першочерговим фактором, що впливає на вибір промислових коліс, є саме покриття підлоги. Розглянемо типи коліс, рекомендовані для різних покриттів:
• пневматичні та поліуретанові колеса - підходять для переміщення по пересіченій місцевості, ґрунтовці і асфальту;
• поліуретанові, поліамідні і гумові колеса - використовуються для переміщення візка по нерівному бетонному покриттю;
• промислові колеса і ролики з гуми (сірої і термопластичної) та поліуретану - набули широкого поширення в складських приміщеннях з рівним покриттям підлоги. Такі колеса дозволяють досягти низького рівня шуму на складі і вберегти підлогу від пошкоджень.
Для використання техніки на складі з рівними наливними підлогами підійде будь-який тип коліс, який влаштує Вас по вантажопідйомності. Самостійно вибирати колеса для візка, яка використовуватиметься в агресивному середовищі, не рекомендується. У подібних випадках слід звернутися за консультацією до фахівців.
Вантажопідйомність також є визначальним фактором при виборі промислового колеса. Типи коліс залежно від необхідного навантаження:
• для малих навантажень (до 300 кг) - використовуються колеса для двоколісних та інших типів візків, призначених для роботи в приміщенні, а також колеса для садових тачок;
• для середніх навантажень (від 300 до 600 кг) - найбільш придатними є колеса для сітчастих і платформних візків;
• для високих навантажень (від 600 кг і вище) - використовуються колеса для рохли, рокли (для гідравлічних візків), колеса для вантажної техніки, штабелерів, електричних візків, річтраків, а також для техніки, призначеної для перевезення балонів і бочок.
Колеса для візків з невеликим навантаженням оснащуються кронштейнами з армованої пластмаси або можуть бути сталевими полегшеними. Візки із середніми навантаженнями обладнуються стандартними або полегшеними сталевими кронштейнами. Складська вантажна техніка, призначена для високих навантажень, обладнується колесами з посиленим кронштейном, виготовленим з пресованої сталі, або зварним товстостінним кронштейном зі сталі.
В незалежності від матеріалу, з якого виготовлено колесо, найбільшу стійкість володіють колеса з великим діаметром. Дана обставина є визначальним фактором при наявності нерівностей і перешкод на підлоговому покритті.
При виборі матеріалу для коліс, слід приділити особливу увагу вимогам, які повинні бути дотримані в обов'язковому порядку. Наприклад, якщо Вам необхідно вберегти покриття підлоги від будь-яких пошкоджень, подряпин або слідів шин, то ідеальним варіантом стануть колеса і ролики з поліуретану, поліаміду, фенолу, жаростійкого алюмінію, а також з термопластичної або сірої гуми. Техніка та обладнання, яке використовується в медичних установах, лабораторіях, підприємствах громадського харчування і на інших об'єктах, де регулярно здійснюється легка санітарна обробка, оснащується переважно колесами з сірої гуми, поліаміду і поліуретану.
Навколишнє середовище також впливає на вибір коліс. При наявності агресивних хімікатів (таких як луги, кислоти, нафтопродукти та ін.), Не рекомендується обирати колеса, виготовлені із стандартної гуми. Для подібного використання набагато краще підійде термопластична гума, алюміній, чавун, поліуретан або поліамід. В умовах підвищеної вологості, як правило, використовуються колеса з основою з поліаміду або поліпропілену, а також колеса, оснащені нержавіючими кронштейнами.

Промислові колеса і ролики для складських візків, тачок

Наша компанія має великий досвід роботи зі складською технікою та обладнанням. Ми помітили, що колеса для візків користуються досить великим попитом. Ви можете вибрати колеса для ручної або гідравлічної візки (рокли) самостійно або звернутися за консультацією до фахівців нашої компанії. Ми допоможемо підібрати найбільш підходящий варіант.
Найбільше навантаження в процесі експлуатації візки припадає саме на колеса, що сприяє їх частого зносу. Заміна коліс потрібно набагато частіше, ніж заміна корпусу та інших деталей транспортувального обладнання. Виходячи з цього, вибору коліс для ручної або гідравлічної візки (рокли) необхідно приділити особливу увагу.

Купити промислові колеса і ролики для складських візків, тачок

Комплектуючі для коліс і роликів можна купити в компанії «ПРО-СТОК». Ми пропонуємо придбати кронштейни, пасту для термостійких коліс
Термостійка паста WOLFRAKOTE TOP PASTE ідеально підходить для роботи в температурному діапазоні від-25 оС до + 1000 оС. При температурі вище 200 оС паста перетворюється в сухе мастило. Вона використовується для роботи з жароміцними і термостійкими колесами. Основними складовими пасти WOLFRAKOTE TOP PASTE є термостійкі тверді мастильні речовини, високоякісні вуглеводневі масла та ін. Зверніть увагу, що дана паста не включає в себе важких металів, галогенів і шкідливих хімічних сполук, що дозволяє застосовувати її в харчовій промисловості.
Щоб купити колеса і ролики для візків, зверніться до фахівців нашої компанії за телефоном, вказаним на сайті. Наші співробітники допоможуть Вам підібрати промислові колеса з необхідними характеристиками і запропонують вигідне рішення для Вашого бізнесу.

▲  вгору