0

Ми в соцмережах
Візки гідравлічні (рокла, рохля, рохля)

Гідравлічні візки - загальні відомості і сфера застосування

Гідравлічний візок (рокла, рохля) - це зручність, простота і надійність у переміщенні важких вантажів на палетах (піддонах). Оскільки габарити, вага вантажу, умови зберігання можуть бути різними, гідравлічні візки (вози) також підбираються під особливість умов роботи.
Використання ручних гідравлічних візків на складах, розподільних центрах, виробництві, магазинах при вантажно-розвантажувальних роботах є одним з основних способів переміщення вантажів на рівні підлоги при мінімальних витратах фізичної праці. Даний вид техніки дозволяє працювати в приміщенні з обмеженим вільним простором.
Гідравлічний візок не примхливий в експлуатації і відносно дешевий в обслуговуванні в порівнянні з іншою складською технікою.

Гідравлічні візки - критерії вибору

Перш ніж купити роклу, необхідно звернути увагу на технічні характеристики:
• вантажопідйомність;
• довжина і ширина вил;
• висота підйому;
• мінімальна висота вил від підлоги;
• матеріал рульового (направляючого) колеса і підвилочних роликів;
• покриття;
• наявність додаткових опцій.

Рохля за вантажопідйомністю можна розділити на три групи:
• для легких вантажів (від 500 кг. До 1,5 т.);
• для середніх навантажень (від 2,0 т. до 2,5 т.);
• для важких навантажень (від 3,0 т. і вище).

Вила рокли розрізняються своєю довжиною і шириною.
Так, стандартною є рокла з довжиною вил 1150 мм. Проте в деяких ситуаціях потрібен гідравлічний візок з короткими вилами, де цей показник становить 800 мм. Для габаритних вантажів, потрібна рохля довгомірна, які оснащується вилами від 1500 мм.
По ширині вил, стандартним показником вважається 520-550 мм, у гідравлічних візків з широкими вилами загальна ширина вил складає, як правило, 685 мм.

Висота підйому стандартного візка становить 200 мм. проте є моделі з ножичним підйомом (рокла-ножиці), де вантаж можна підняти на висоту до 850 мм.

Також необхідно обов'язково враховувати такий параметр, як мінімальна висота вил від підлоги. У стандартних моделях гідравлічних візків цей показник складає як правило 75-85 мм. Однак при роботі з низькими палетами, необхідна низькопрофільна рокла, з мінімальною висотою вил 35 мм.

Виходячи з покриття підлоги, на якому буде експлуатуватися гідравлічний візок, підбираються рульові (направляючі) колеса і підвилочні ролики. Найкращими матеріалами виступають гума, поліуретан і поліамід. Колеса з гумовою ошиновкою підходять, як правило, для будь-якого покриття. Колеса з поліуретану мають м'який хід і володіють низьким рівнем шуму, дбайливо ставляться до підлоги, проте швидше стираються якщо підлога шорстка і не якісна. Колеса з поліаміду більш гучні, їх не рекомендують використовувати на кахельній підлозі, проте вони відрізняються низькою ціною і довговічністю.

Гідравлічні візки зазвичай виробляються з полімерним порошковим покриттям. Однак при специфічних умовах експлуатації і агресивних середовищ використовують рокли з нержавіючої сталі або рокла з гальванічним покриттям.

Додатковими опціями в гідравлічних візках можуть бути вбудовані ваги, вбудовані ваги з принтером, гальмо, функція швидкого підйому, функція зниженого рівня шуму та ін.

Гідравлічні візки - типи і різновиди

Рокла (рохля) стандартна. Цей гідравлічний візок характеризується універсальністю у використанні, підходить для більшості стандартних вантажів, знайшов застосування практично на всіх складах при вантажно-розвантажувальних роботах.

Рокла з короткими вилами. Гідравлічний візок з укороченими вилами відрізняється компактними розмірами, досить високою вантажопідйомністю, високою маневреністю. Використовується в обмежених просторах, наприклад, всередині вантажного транспортного засобу, у ліфтах, в невеликих магазинах та ін.

Рокла з довгими вилами (рохля довгомірна. Цей візок гідравлічний використовується при обробці габаритного вантажу, для нестандартних палет, а також для переміщення двох палет одночасно.

Рокла з широкими вилами застосовується при обробці широких палет, застосування яких обумовлено специфікою товару.

Рокла низькопрофільна призначена для обробки нових типів низьких палет (американські, китайські). Мінімальна висота вил від підлоги в такому гідравлічному візку складає 35 мм.

Рокла з вагами популярна на складах, де товар рахується за вагою. Гідравлічний візок дозволяє не тільки переміщати вантажі, а й зважувати їх, що дозволяє економити час при перевірці товару що прийшов, і що відвантажується. Європейський виробник «BT», що входить до концерну «Toyota» пропонує можливість установки вбудованого принтера в роклу з вагами, що може бути досить актуально для проведення комерційних операцій.

Рокла з ножичним підйомом (рокла-ножиці застосовується при необхідності не тільки переміщати вантажі, але і піднімати їх на невелику висоту для проведення розподільчих і сортувальних робіт. Вантажопідйомність таких гідравлічних становить близько 1000 кг., Висота підйому як правило складає 800 мм.

Рокла для бочок і рулонів. Цей гідравлічний візок відрізняється особливим трикутним перетином вил, що дозволяє переміщати бочки, рулони та інші вантажі циліндричної форми.

Рокла з функцією прискореного підйому використовується, як правило, при великих обсягах складських операцій. Спеціальний домкрат забезпечує підняття вантажу до верхнього положення всього за кілька качків ручки, що забезпечує високу продуктивність обробки вантажів.

Рокла з нержавіючої сталі (рохля з нержавійки) використовується в умовах агресивного зовнішнього середовища (висока вологість, наявність солей, кислот і лугів) або при високих санітарних вимогах. Гідравлічний візок з нержавіючої сталі знайшов широке застосування на підприємствах харчової та фармацевтичної промисловості.

Рокла з гальванізованої сталі застосовується в умовах підвищеної вологості (без вмісту реагентів - солей, кислот, лугів) і холодних приміщеннях. Гідравлічний гальванізований візок є економічно ефективною альтернативою візку з нержавіючої сталі.

Гідравлічні візки - чому в «ПРО-СТОК

Компанія «ПРО-СТОК» має багаторічний досвід співпраці з багатьма українськими підприємствами з постачання гідравлічних візків. Ми займаємося не тільки продажем, але і ремонтом гідравлічних візків. Завдяки власному сервісному центру з обслуговування гідравлічної техніки виконуємо гарантійне та післягарантійне обслуговування техніки. Сервісна бригада проводить роботи будь-якої складності в стислі терміни з наданням гарантії на проведені роботи.
Також наша компанія володіє постійним складським запасом коліс і роликів для гідравлічних візків.
Ви завжди можете купити гідравлічний візок (роклу, рохлю) і комплектуючі в компанії «ПРО-СТОК». Наші фахівці допоможуть у виборі і підберуть рохлю, що максимально задовольняє вимогам Клієнта.

Прийнятна ціна і якість пропонованої продукції, прямі поставки, гарантійне і післягарантійне сервісне обслуговування додасть Вам впевненості у виборі надійного партнера в особі нашої компанії.

▲  вгору